NORBIT Subsea

#
Norbit iWBMS Ekinox, bütünleşik yapısı ile güvenilir mobilizasyon ve tüm koşullarda doğru ölçüm sonuçları sunmak için tasarlanmıştır. Ekinox GNSS/INS ile entegre yüksek hassasiyetli çokses ışını teknolojisi sunar. Geniş bir tarama açışına ve dar açılı sesışınlara sahip iWBMS Ekinox, sualtı ölçümleri için yüksek doğruluk ve yüksek çözünürlüklü batimetri ölçümleri elde etmeyi sağlar.
#
NORBIT WINGHEAD i87S, sığ ve derin sularda performans sağlamak için özel olarak tasarlanmış, entegre 3D uzun menzilli hareket stabilizeye sahip multibeam batimetri sistemidir. Son teknoloji analog ve dijital platform üzerine inşa edilen NORBIT WINGHEAD i87S sistemi, aktif roll, pitch ve yaw-stabilize fonksiyonu ile beraber standart olarak çoklu görüntü ve geri saçılım çıktıları sunarak en yüksek kalitede araştırma verisi performansını garanti ederler.
#
Norbit Winghead i80S bütünleşik çok hüzmeli akustik sonar iskandil, yanal taramalı sonar, geri saçınım, su kolonu, ve her bir hüzmeye ait ham veri. Bütünleşik Applanix Oceanmaster GNSS/INS, Gyro ve IMU ile her şey tek bir transit taşıma çantasına sığdırılmıştır. 0-300 metre derinliğe kadar güvenle kullanılabilir. Geliştirilmiş kavisli ve yüksek çözünürlüklü sonar, 200-700 kHz aralığında çalışma frekansı, 0.3 derece sesışını açısı, üst düzey Applanix Oceanmaster GNSS/INS ile sistem zor şartlar altında dahi hızlı ve güvenilir ölçüm yapmaya olanak tanır. Kompakt boyutu, hafif olması ve düşük güç tüketimi ile uzaktan kumandalı küçük deniz araçlarından büyük gemilere kadar tüm platformlarda kolaylıkla kurulumu gerçekleştirilebilir.
#
Norbit IWBMS İsviçre çakısı misali, adeta bir sualtı ölçüm makinesidir; bütünleşik çok hüzmeli akustik sonar iskandil, yanal taramalı sonar, geri saçınım, su kolonu, ve her bir hüzmeye ait ham veri. Bütünleşik Applanix Wavemaster INS ile GNSS, Gyro, IMU ile her şey tek bir transit taşıma çantasına sığdırılmış modellerine bağlı olarak 0-275 metre derinliğe kadar güvenle kullanılabilir. Norbit multibeam echosounder sonar modellerinin en yaygın kullanılan türüdür. Çalışma frekansı 200-700 kHz aralığında; nominal 400 kHz.
#
Norbit IWBMS modelinin 0-600 metre derinliklerde kullanılabilen 160-400 kHz modelidir (Long Range); bütünleşik çok hüzmeli akustik sonar iskandil, yanal taramalı sonar, geri saçınım, su kolonu, ve her bir hüzmeye ait ham veri. Bütünleşik Applanix Wavemaster INS ile GNSS, Gyro, IMU ile her şey tek bir transit taşıma çantasına sığdırılmış modellerine bağlı olarak 0-600 metre derinliğe kadar güvenle kullanılabilecek bir multibeam echosunder sonar sistemidir.
#
iWBMSe Multibeam Echosounder, Norbit'in her bütçeye uygun proje gereksinimlerini karşılayacak şekilde geniş alanları Applanix Surfmaster teknolojisinin sunmuş olduğu yüksek konum hassasiyetiyle hızlı ve yüksek çözünürlüklü şekilde tarayabilmek için geliştirmiş olduğu bir sistemdir.
#
iWBMSe LR Multibeam Echosounder, iWBMSe sistemlerinin sahip olduğu bütünleşik özellikleri bünyesinde barındırarak ölçüm menzili 600 metre olacak şekilde konfigüre edilmiş bir multibeam echosounder sonar modelidir.
#
iWBMS Multibeam Echosounder sistemlerinin sahip olduğu bütünleşik IMU, gyro, GNSS, multibeam, side scan, snippets, backscatter, water column gibi özelliklerin, Applanix OceanMaster teknolojisinin sunmuş olduğu heading, roll, pitch ve heave sensörlerinin yüksek hassasiyetiyle birleşmesinden doğan Norbit iWBMSh, akranları multibeam echosounder sonar ile kıyaslandığında çok üst düzey seviyededir.
#
iWBMSh STX Multibeam Echosounder, Norbit iWBMSh'ın sahip olduğu yüksek hassasiyetli bütünleşik ölçüm teknolojisinin bütün özellikleri ile 3B ve 4B batimetrik ölçümler alabilmek için tasarlanmış bir multibeam echosounder sonar modelidir.
#
WBMS-bathy Multibeam Echosounder güçlü sinyal işleme yeteneği, roll etkisi sönümleme, backscatter özelliği ile kusursuza yakın gerçek zamanlı ve yüksek çözünürlüklü batimetrik ölçümler yapabilmek için tüm platformlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanmış çok hüzmeli geniş bant kompakt sonarlardır.
#
WBMS STX Multibeam Echosounder, Norbit WBMS'ın sahip olduğu güçlü sinyal işleme yeteneği ile kusursuza yakın gerçek zamanlı ve yüksek çözünürlüklü batimetri ölçüm teknolojisinin bütün özellikleri ile 3B ve 4B batimetrik ölçümler alabilmek için tasarlanmış modelidir.
#
WBMS-FLS Multibeam Echosounder, özellikle ROV, AUV ve diğer yüzer platformların önünde bulunan engellere yakınlığı tespit etmek veya engellerden kaçınmak için tasarlanmış bir sualtı ölçme multibeam echosounder sonar sistemidir.
#
Norbit iLidar batimetri sistemleri ile tam entegre çalışabilen, saniyede 300 bin nokta ile 30x360 derece kapsama sağlayan, kompakt, yüksek çözünürlüklü bir yersel haritalama sistemidir.