Kordil Batimetri Studio

Kordil Batimetri Studio (KBS)

Kordil Batimetri Studio (KBS)

Kordil Batimetri Studio

Kordil Batimetri Studio yalın bir batimetrik ölçme ve değerlendirme yazılım paketidir. Kordil Batimetri Studio (KBS), batimetrik ölçme ve batimetri haritalarının son şeklinin verilmesine kadarki tüm süreci yöneten ve bu anlamda navigasyon, veri depolama, koordinat/datum dönüşümleri, CAD yazılımları ile veri alışverişi, Bluetooth veya RS232 COM port ile veri aktarımı ve daha birçok işlemin bir arada yapılabildiği komple bir yazılım setidir.

Sahip olduğu ileri veri işleme arayüzleri sayesinde koordinat dönüşümleri, ileri ses hızı işleme teknikleri, zaman bazlı düzeltmeleri ve singlebeam editörü sayesinde yerli marketin en çok kullanılan yazılımı haline gelmiştir. Özellikle inşaat, harita ve mühendislik firmalarının ve üniversitelerin tercih ettiği bir yazılımdır. Kullanımında çok fazla uzmanlık gerektirmesi, Türkçe ve İngilizce arayüze sahip olması bu yazılımı ayrıca daha cazip hale getirmiştir.

Kordil Batimetri Studio aynı zamanda donanımsal olarak dijital sinyal işleme tekniklerini kullanarak singlebeam batimetri cihazlarıyla da birlikte kullanılmaktadır.

KBS200 ve KBS30200 sistemleri Kordil Batimetri Studio ile bütünleşik çalışan ve Kordil tarafından üretilen tek ve çift frekanslı tek hüzmeli akustik iskandillerdir (tek ve çift frekanslı singlebeam echosounder).

Broşürler