ComNav Marine Ltd.

#
ComNav P4 Autopilot, üstün kontrol kabiliyetli Akıllı Direksiyon Teknolojisi (IST), otomatik sürüş algılama, dümen tepki süresi ayarlama, yön algılama ve kalibrasyona, 9 seviye ayarlanabilir LCD ekran ışığı, otomatik kayma, gelgit ve rüzgar düzeltmesi, gece görüş modu, çarpışma önleyici, çoğu direksiyon sistemi ile tam uyumlu dahili NMEA özelliklerine sahip IMO uyumlu, Wheelmark tescilli, CE gereksinimlerini karşılayan en son teknoloji kullanılarak üretilmiş bir navigasyon sistemidir.
#
ComNav Mariner X2, gemilerin dinamik durumları hakkında her yöne anlık bilgi veren ve görünür olmasını sağlayan bir Otomatik tanımlama sistemidir (Automatic Identification Systems / AIS). ComNav, Mariner X2 B sınıfı AIS sistemi, karasularda ve kıyıya yakın yerlerde faaliyet gösteren tüm gemilerden diğer gemilere ve kıyı otoritelerine otomatik olarak bilgi verebilmek için üretilmiştir.
#
X5
ComNav X5, otomatik tanımlama sistemleri (Automatic Identification Systems / AIS), geminizden, diğer gemilere ve ayrıca kıyı otoritelerine otomatik olarak bilgi veren, gemilerin anlık ve dinamik olarak görünür olmasını sağlayan A sınıfı bir güvenlik sistemidir. Gemilerin/İstasyonların kendilerine ait; sabit verilerini (kimlik bilgileri, teknik ölçüleri), sefer bilgilerini (draft, tehlikeli yük, varış limanı), devingen bilgilerini (pozisyon, gerçek rota, pruva değeri, gerçek hız, hareket durumu) paylaşır.