LinkQuest

SoundLink

Linkquest SoundLink Sualtı Modemi

SoundLink Akustik Modem

LinkQuest akustik modemlerin üretiminde ve tedarikinde dünya lideridir. LinkQuest’in SoundLink sualtı akustik modemleri sualtı iletişimindeki üç ana engelle mücadele etmek için tasarlanmıştır; düşük güvenilirlik, düşük veri hızı ve yüksek güç tüketimi. LinkQuest’in tescilli Broadband Acoustic Spread Spectrum Technolojisini kullanan şirket, aşağıda özetlenen en son teknolojilerle gelişmiş sualtı akustik modemleri geliştirmektedir:

  • Gelişmiş sinyal / gürültü oranı için gelişmiş modülasyon şeması
  • Çok yollarla mücadele için kanal eşitleme
  • Hata düzeltme kodlaması
  • Değişen gürültü koşullarına karşı otomatik hız adaptasyonu
  • En gelişmiş DSP donanımı ve yazılımı

Yenilikçi teknolojilerle LinkQuest'in modemleri önemli ölçüde artmış veri hızı (38.400 baud'a kadar), daha düşük güç tüketimi ve benzeri görülmemiş sağlamlık elde etti. LinkQuest'in tüm modemleri, kablo hattı iletişiminin kalitesine eşdeğer olan 10'dan daha düşük bir hata hızında çalışır. LinkQuest'in kapsamlı sualtı akustik modemleri, düşey, yatay ve aşırı yatay su altı ortamları için teknik açıdan benzer rakip ürünlerden daha iyi performans gösterir.

LinkQuest’in modemleri de kullanıcı dostu olacak ve iki uç ekipman arasında RS-232 kablosu ile doğrudan bağlanmış gibi tamamen şeffaf bir kablosuz RS-232 bağlantısı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, su altı enstrümanlarıyla kusursuz entegrasyon sağlar.

LinkQuest modemleri tüm dünyada açık deniz petrol ve gaz projelerinde, sualtı çevresel etkileşimlerinin takibinde, otonom sualtı araçları ile yüksek hızlı veri bağlantısı gerektiren durumlarda, sualtı otonom araçların konumlandırmasında komut ve kontrollerinde, insanlı denizaltılarda, su altı inşaatlarında ve akustik veri toplama uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Broşürler